Ablacyjny laser CO2 ze skanerem frakcjonującym FLAMING FRAX

Peelingi chemiczne

Zastosowany w laserze skaner frakcjonujący pozwala na wykonanie szybkich zabiegów ablacyjnych tzn. usuwających mikroelementy uszkodzonej tkanki.
W skórze poddanej zabiegowi powstaje siatka mikrokanalików, pomiędzy którymi pozostaje zdrowa tkanka i od tych miejsc następuje proces gojenia. W wyniku procesów naprawczych dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jakość skóry.

 

Podstawowe zastosowania:

  • redukcja blizn potrądzikowych
  • terapia objawów starzenia( redukcja drobnych zmarszczek i przebarwień, poprawa gęstości i elastyczności skóry)
  • redukcja tzw. poszerzonych porów
  • redukcja rozstępów
  • redukcja blizn pourazowych, pooperacyjnych
  • wygładzenie i odmłodzenie skóry

Głowica chirurgiczna – dzięki wykorzystaniu częstotliwości ULTRAPULS laser CO2 jest bardzo precyzyjnym narzędziem do cięcia, koagulacji i waporyzacji. Znajduje zastosowanie m.in. w usuwaniu drobnych zmian łagodnych np. włókniaki, brodawki.

Zabieg laserem frakcyjnym wykonywany jest po znieczuleniu skóry kremem.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta ( zwykle przez 2-3 dni), następnie staję się ciemniejsza, szorstka i ulega złuszczaniu. W tym czasie zalecane jest stosowanie preparatów, które łagodzą te objawy i przyspieszają gojenie. Pacjent otrzymuje również zalecenia dotyczące pielęgnacji, ochrony przeciwsłonecznej, stosowania kosmetyków itp.
Proces gojenia trwa kilka dni. W zależności od oczekiwanych rezultatów leczenia , kolejny zabieg można wykonać po ok 6-8 tygodniach.


Zdjęcia lasera: